
Co to jest ortokorekcja?
Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/ortokorekcja/, aby uzyskać informacje dotyczące ortokorekcji.
Czy zakładanie okularów przy krótkowzroczności jest koniecznością? Okazuje się, iż przy nieznacznej wadzie wzroku okulary mogą być zbędne, o ile zdecydujemy się na ortokorekcję.
Ortokorekcja – odwracalna metoda zmiany kształtu rogówki
Wady wzroku takie jak astygmatyzm czy krótkowzroczność są kłopotliwe i są w stanie zauważalnie obniżyć jakość życia. Można je wyeliminować z pomocą lasera, niemniej jednak wiele osób nie decyduje się na zabieg tego rodzaju z lęku przed laserem lub po prostu z powodu braku pieniędzy. Nie znaczy to jednakże, iż są one nieodwołalnie skazane na zakładanie szkieł korekcyjnych i doświadczanie powolnego powiększania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i zablokować jej postęp przy użyciu ortokorekcji – nieinwazyjnej, bezpiecznej, a – przede wszystkim – efektywnej metody polegającej na korekcji krzywizny rogówki podczas snu. Jak to działa? W czasie, gdy osoba, która założyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki oddziałują na nabłonek rogówki, zmieniając jej kształt poprzez właściwe jej spłaszczenie w skutek czego niwelują przyczynę krótkowzroczności. Wpływ działania szkieł ortokorekcyjnych jest zauważalny w wielu przypadkach nawet po jednej nocy od ich pierwszego założenia. Należy jednak uwydatnić, że rezultat nie jest permanentny jak po laserowej korekcji wzroku. Efekt podtrzymuje się wyłącznie przy regularnym korzystaniu ze szkieł ortokorekcyjnych i, naturalnie, dokładnym przestrzeganiu porad optometrysty, bowiem w przeciwnym przypadku może dojść do powikłań. Modelowanie krzywizny rogówki metodą ortokorekcji jest w pełni odwracalne – po przerwaniu noszenia ortosoczewek rogówka wraca samoistnie do swego pierwotnego kształtu.
Kto może poddać się metodzie ortokorekcji?
Krótkowzroczność to wada, której doświadczają osoby w różnym wieku, także najmłodsi. Dobrą wiadomością jest więc to, że z ortosoczewek mogą korzystać dzieci, które ukończyły 7 lat, dzięki czemu codziennie mogą radować się pełną aktywnością, tak samo jak ich koledzy bez wad wzroku. Trzeba jednak wiedzieć, że ortokorekcja jest niewskazana przy krótkowzroczności głębszej niż -8 dioptrii. Krzywizna rogówki każdego człowieka jest inna, w związku z tym soczewki wykorzystywane w tej metodzie są dopasowywane indywidualnie, po przygotowaniu topografii rogówki oraz szczegółowym zbadaniu jego wzroku. Istnieje kilka przeciwwskazań do poddania się ortokorekcji, to np. choroby autoimmunologiczne i infekcja gałki ocznej.
Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]