Nie obawiaj się operacji wzroku! Oddaj się w ręce specjalistów

Korygowanie wad wzroku - poszerz swoje wiadomości!

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować kłopotliwe i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się zabiegom korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie krótkowzroczności, presbiopii, nadwzroczności, jak również wielu pozostałych chorób. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent szybko powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dopasuje właściwą procedurę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, tym samym mogą zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Ponadto lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący metodą przydatną w ujawnianiu jaskry, zapalenia gałki ocznej i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi problemami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej bądź usuwaniem kaszaków.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]