Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Fala uderzeniowa aparat. Uzyskaj więcej informacji.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w ortopedii, medycynie sportowej, kosmetologii, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z różnymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku chorób związanych z narządami ruchu, jak kolano skoczka, tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien czy bóle w okolicy bioder. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak działa?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia prowadzenie terapii u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]