W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Wszystko, co powinno się wiedzieć o terapii małżeńskiej UK.

Każda para może wpaść w różnorodne kryzysy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy może okazać się pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy mające związek z niewiernością jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku nałogów, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, gdy między partnerami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać trudności oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest określenie przyczyn leżących u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, by świetnie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez trudu wyszukamy polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii oraz zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej związek może wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339